Project Description

Spawanie

Specjalizujemy się w spawaniu elementów do sektora automotiv z takich materiałów jak aluminium, stal węglowa, stal nierdzewna. Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem w spawalnictwie, nad którego ciągłym rozwojem czuwają wykwalifikowani spawalnicy. Posiadamy i pracujemy według normy spawalniczej ISO 3834-2, budowy pojazdów szynowych EN 15085-2 oraz wytwarzania i montażu konstrukcji stalowych EN1090 EXC2.

Wszystkie nasze spoiny poddawanie są surowej kontroli jakościowej, gwarantując najwyższą jakość i wytrzymałość. Do spawania używamy robotów firmy OTC, oraz spawarek firmy KEMPPI.

Spawanie polega na łączeniu materiałów przez ich nagrzanie i stopienie w miejscu łączenia z dodaniem lub bez dodania spoiwa. Źródłem ciepła jest zwykle łuk spawalniczy tworzony przez prąd generowany przez spawalnicze źródło prądu.

Spawanie z użyciem łuku elektrycznego to spawanie łukowe. Do spawania łukowego można wykorzystywać jedynie ciepło generowane przez łuk, które powoduje, że spawane elementy stapiają się razem. Tak wygląda na przykład spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych (TIG).

Zwykle jednak do spoiny stapia się również materiał dodatkowy. Jest on podawany przez podajnik drutu, do którego podłączony jest uchwyt spawalniczy (spawanie MIG/MAG), lub ręcznie w postaci elektrody otulonej. Materiał dodatkowy musi mieć mniej więcej tę samą temperaturę topnienia, co materiał spawany.

Kompleksowe usługi

Laserowe cięcie blach to tylko jedna z wielu oferowanych przez nas usług:

Wszystkie usługi